Pirinç Örgü Erkek Yelek Modeli - İğne Oyası - İğne Oyası


Pirinç Örgü Erkek Yelek Modeli

30 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 3.436 kez okundu.

MALZEMELER:

Renk: Kahve Melani

Yumak: 4

Şiş No: 5

Beden: Standart

Kullanılan Örgü Tekniği: PİRİNÇ, LASTİK, TERS, DÜZ, HARAŞO PİRİNÇ: 2 Sıra, 2 ters-2 düz örüldükten sonra 3.sırada ilmekler yer değiştirir.
ÖN:

1.55 İlmekle başlanır.

2.1 ters-1 düz 10 sıra lastik örülür.

3.ön bant için 9 ilmek 1 ters-1 düz lastik olarak 80 sıra ilerletilirken,kalan ilmekler düz örülür.(80 sıra=35 cm)ön bantlardan 10 cm’de bir 5 adet İlik açılır.

4.35 cm sonra,2 diş haraşo örülür ve pirinç modeline geçilir.1.sırada model kurulur.(9 İlmek lastik,9 ilmek haraşo olarak devam eder.)

5.Kol evi için 7 ilmek arttırılır.Şu şekilde kol evi örülür: 6 ilmek haraşo örülür,7.ilmekle bedendeki 2 ilmek birlikte kesilir, haraşo örerek dönülür, geri gelinir, bu kesme
işlemi 2 kere daha tekrar edilir.Toplam 3 kez kesme işlemi yapılmış olur.4.kesme işleminden sonra beden pirinç örgü motifiyle devam edilerek kesmeden örülmeye devam edilir.

6.Bu arada yaka bandı için 8 ilmek haraşo ilerletilirken,bantın dibinden her ön yüzde 1 er ilmek kesilmeye başlanır.Pirinç örgüler bitene dek kesme İşlemine devam edilir.

7.ilmekler bitince kol evindeki 6 ilmek haraşo ile birleştirilerek 8 diş haraşo örülür.KesIlerek bitirilir.Böylece omuz oluşturulmuş olur.
ARKA:

1.95 ilmekle başlanır.

2.1 ters-1 düz 10 sıra lastik örüldükten sonra 80 sıra düz örülür.

3.2 diş haraşo örüldükten sonra model kurulur.

4.Kol evi için önce ön kısımdaki gibi 2 diş haraşo örülür.Sonra yanlardan 7’şer İlmek arttırılır.öndeki gibi kol evi 3+2 kesilir sonra örülmeye devam edilir ve 2+1 daha kesilir.

5.Kol boyu öndekiyle aynı hizaya gelince omuzlarda kalan 7 ilmek haraşo kesilir.

6.Ortadaki ilmekler şişe takılarak bekletilir.

7.ön bandın bir tarafından 9 ilmek haraşo örülür ve tekrar ensedeki 2 ilmekle beraber kesilerek örülmeye devam edilir.1 tek 1 çift keserek arkada ilmek kalmayana dek örülür.Omuzlar dikilir.

8.Kahverengi iplik ve kalın tığ ile zincir çekilerek,bu zincir ön ve arkadaki haraşo bölümün altına dikilir.

9.Cep için 24 ilmek lastikle 9 cm.örülür.Ön bedene dikilen ceplerin kenarına yine kahverengi iplikle zincir çekilerek dikilir.

erkek-yelek-modeli erkek-yelek-modeli-arka-sirt-orgu-semasi erkek-yelek-modeli-on-semasi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git