Örme Çanta Modelleri - İğne Oyası - İğne Oyası


Örme Çanta Modelleri

13 Ocak 2021 tarihinde eklendi, 720 kez okundu.

Tasarımsal modelleri ile adeta göz kamaştıran örme çanta modelleri son zamanlarda farklı örgü teknikleri ve aparatlar ile yapıldığında oldukça kullanışlı aksesuarlardan olmakta. Çanta örme işleminde ilk olarak önem içeren malzeme teminatı. Eğer İstanbul’ da ikamet ediyorsanız o zaman malzemelerinizi Eminönü hanlardan temin edebilirsiniz. Bunun dışında online olarak sipariş edecekseniz hazır kitleri veya uygun olarak el işi hobi malzemeleri satan sayfalardan temin edebilirsiniz. Ama şunu belirtmek isteriz ki han veya benzeri çarşı alanlarında malzeme tedariğiniz hem ekonomik olarak daha uyguna gelmekte hem de daha kaliteli malzemeler bulabilmektesiniz.

Çanta örmede sizlere avantaj sağlayan en önemli ayrıntı çantanızı istediğiniz modelde örebilecek olmanız. Hem istediğiniz modelde hemde istediğiniz malzemeler ile istediğiniz çantayı örmek çok kolay. Çanta örerken tığ kullanmaktayız. Bir diğer dikkat etmeniz gereken husus da çabuk deforme olacak iplik malzemesi tercih etmemek. Çünkü kullanmakta olacağınız bir aksesuar olacağından çantanız daha hızlı yıpranacaktır.

Kolay örgü çanta modelinizi tasarlarken aynı zamanda incilerden, çiçek motiflerinden ve daha bir çok ayrıntıya da modelinizde yer verebilirsiniz. Hele ki zincir detaylı örgü çantalar hem özel günleriniz hem de günlük kullanımınıza şıklık katmakta. Metal detaylı olan askılı zincir çantaların zarifliğine de değinmeden geçemeyeceğim. Ahşap aksesuarlı sık örme çanta modelleri de yine zincir detayları kadar ilgi görmekte diyebiliriz.

Çanta örerken boyutlandırmadan şeklini yuvarlak mı yoksa dörtgen mi nasıl istiyorsanız size bağlı olarak değişiklik gösterebilmekte. Çantanızı örerken eğer taban ve kenarlık kullanacaksanız o vakit ölçülerinizde sayıları iyi bilmeniz gerekmektedir. Çünkü özellikle de sabit bir aksesuar üzerinden giderken ölçüyü kaçırmanız veya modeller arasında oluşan sıkılık bolluk oranı çantanızda hoş olmayan bir orantısızlık oluşturacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git