Kullanımı Kolay Lif Modelleri - İğne Oyası - İğne Oyası


Kullanımı Kolay Lif Modelleri

Banyo malzemelerinin vazgeçilmezi şık ve kullanışlı liflere para vermekten artık vazgeçin çünkü birazdan anlatacağım kolay tekniklerle artık hem boş vakitlerinizi değerlendirebilir hem de bir şey ortaya çıkarmanın heyecanı ve sevinciyle moraliniz yerine getirebilirsiniz. Ev hanımlarının sürekli evde oturmaktan sıkılıp TV başına veya boş işlere yönelmesinin önüne geçebilecek ve hem de kazanç kapısı olabilecek el işi yapmanın faydaları anlatmakla bitmez. Bu yazımızda ise fıstık motif denilen en kolay lif örgü modelinden banyo lifi yapmayı öğreneceğiz.

Başlamadan önce malzemelere bakacak olursak nako ip denilen örgü ipi ve 2.21 tığ gerekmektedir. Elbette renk konusunda özgürsünüz dilediğiniz renkte şık ve güzel banyo lifleri yapabilirsiniz.

Fıstık Yapımı

Fıstık Yapımı

İlk işlemimiz uzun ve tek sıra halinde fıstıklar yapmak olacak uzunluğu da tamamen size kalmış. 6 ilmekten oluşan birer fıstıkla ben toplamda 12 adet uzunlukta yaptım. Daha sonra ilk sıra bittikten sonra ikinci sıraya geçeceğiz. Dilerseniz benim gibi ikinci sırayı farklı bir iple yapabilirsiniz. İlk sıradaki bağlantı noktasından ilmeğinizi geçirerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 12 sıralı ilmeğin üstüne yeni ipinizle 12 fıstık daha atıyorsunuz. Ben bir el boyutunda lif yaptım uzunluğu 12 fıstık olan lifimin eni de 15 fıstık boyutunda oldu. Her katında farklı renkle gittiğim için mozaik şeklini aldı. Eğer canlı renkler kullanırsanız gayet hoş bir motif olacaktır. Bu yaptığımız fıstık model banyo lifi yapımı en kolay olan ve herkesin çabucak 1 saat gibi bir sürede yapabileceği bir liftir. Diğer modelleri de başka yazılarımızda ayrıntılarıyla anlatacağız. Aşağıda fıstık modelle yapabileceğiniz değişik modellerde banyo lifini sizler için derledik. Şimdiden kolay gelsin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git