Etamin İşlemeli Havlu Kenarı Modelleri - İğne Oyası - İğne Oyası


Etamin İşlemeli Havlu Kenarı Modelleri

25 Ocak 2021 tarihinde eklendi, 953 kez okundu.

Son zamanların belki de en güzel desenlerinden olan örgünün modası etamin işlemeli havlu kenarı modelleri oldukça şık modeller içermekte. Havlunuzu ve iplerinizi temin ettikten sonra yapmanız gereken ilk işlem havlularınız için bir şablon seçiminde bulunmak. Etamin işlemesi için kanaviçe bezi veya havlu kullanmanız gerekmektedir. Şablonunuzu seçtikten sonra kolaylık olması amacıyla çizim yaparak işleme başlayabilirsiniz. Lakin eğer kendinden etamin işleme alanı bulunan bir bir havlunuz var ise o zaman işiniz daha kolay. İşleme tekniği ile modelinizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Hem mutfak havlunuz hem de yüz havlularınız için harika şablonlar bulunmakta. Üstelik sadece kullanım amaçlı değil dekoratif olarak da etamin işlemeli havluları kullanabilirsiniz. İşleme yaparken dikkat edeceğiniz bir husus da seçtiğiniz şablonun havluya göre olması çünkü küçük olan bir şablon alanına büyük bir şablonu uyarlamaya çalışmanız sizi zorlayacaktır. İp alımında genellikle kumaşın türüne göre seçim yapılmaktadır. Lakin örneğin muline ipliği tedarik ederseniz ve elinizde de bu tür iplikler var ise o zaman ekstra iplik almanız gerekmemektedir.

Şablon olarak hayvan figürlerinden, ismi özel tasarımlara, grafik tasarımlarından mutfak araç gereci tasarımlarına kadar kategorilere uygun işlemelerde bulunabilirsiniz. Ayrıca bebekler içinde bebek havlularına ve önlüğüne uygun işleme yapabilirsiniz. Bu noktada harf şablonlarını ve leylek, flamingo gibi objelik hayvan figürlerini tercih etmenizi öneririz. Havlu süslemeleri hediye olarak da çok hoş bir seçim. Eğer yakınlarınız içinde böyle bir hediye hazırlamak isterseniz etamin işlemeli havlunuzu işleyip içerisine iliştireceğiniz lavanta kesesi ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git