En Şık Şal Modelleri - İğne Oyası - İğne Oyası


En Şık Şal Modelleri

30 Ocak 2021 tarihinde eklendi, 611 kez okundu.

El örgüsü şal modelleri, yünler, tığlar şişler kış gününün en güzel aktivesi yediden yetmişe hemen her birimiz kış mevsiminde özellikle de yağmurlu günlerde camımızın kenarına oturup alırız el örgümüzü. Ee kültürümüz bu tabi ki. Bu kategoride şal modellerine yer vereceğiz. Şallar yaz kış kullanmakta olduğumuz aksesuarlardandır. Son zamanlarda şal modellerine baktığımızda epey bir çeşitlilik olduğunu görmekteyiz.

Şal örgüsü için tığ, şiş veya elde örgü aparatlarını kullanabilirsiniz. Şal ipi seçiminde önemli olan ayrıntı şalınızı kışlık mı yazlık mı öreceğinizdir. İp türünü kışlık şal örerken yazlık modele özgü tercih ederseniz o vakit şalınız çok fazla terleme yapacaktır. Bunun için örgü ipinizi seçerken en azından bilginiz yok ise dahil tuhafiyecinizden yardım alarak veya takip etmiş olduğunuz model sayı şemasına bakarak detaylara göre temin etmenizi öneririz.

Şal örgü modelinde seçenek oldukça fazla. Çeşit olanağı olarak neredeyse binlerce model motif bulunuyor diyebiliriz. İster omuza atlamalık şal yapın ister bolero tarzı isterseniz de tıpkı sizi bir yelek gibi saran büyük bir şal işlevsel olarak nasıl bir model istiyorsanız o şekilde belirli ölçülerde şal oluşturabilirsiniz. El yatkınlığınıza göre ayrıca yapım tekniğinizi şiş veya tığda seçebilme imkanınıza göre de oldukça şık modeller mevcut. Hatta kasnak üzerinde yapılan örümcek ağlı küçük çiçek motifli şal modellerini örnek verecek olursak bu model hem çok basit hem de çok popüler olan bir şal modeli.

İp markası olarak da Nako‘ yu önerebiliriz. Eğer yapacağınız şal modelinde kaliteli bir ip kullanmak istiyorsanız ve sabit bir örnek neticesinde şalınızı örmek hangi ipe hangi tığ veya şiş kullanılmalı numarasından iplik mm kadar uygun bilgi alabilmeniz mümkün. Örgü tekniklerinden sık iğne, örümcek, fileli, çiçek motifli, tırabzanlı ve iğne oyası taktiği ile evet sadece bu ufak detaylandırmalı örgü teknikleri ile kendiniz için çok güzel bir şal modeli oluşturabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git