En Güzel İğne Oyası Modelleri - İğne Oyası - İğne Oyası


En Güzel İğne Oyası Modelleri

18 Ocak 2021 tarihinde eklendi, 1.086 kez okundu.

İğne odası modellerini bir çoğumuz biliyoruz ki çok meşşakatli örnekler ile yapılmaktadırlar. İğne ile yapılan oya modelleri epey uğraştırıcı olmakla birlikte çeyiz ürünleri arasında da oldukça gösterişli durmaktadır. Eğer çeyizinizde hazır ürün kullanmak istemiyorsanız ve biraz daha ağırlıklı bir bohça düzeni oluşturacaksanız iğne oyası seçimi en güzeli diyebiliriz.

Beyaz yazmalar için seçeceğiniz renkli oya modellerine galerimizde yer vereceğiz. İğne oyasına yeni başlıyor iseniz ilk olarak iğne seçiminden başlayalım. En güzel İğne oyası modelleri için seçmiş olduğunuz iğnenin küçük boyutta olması gerekmektedir. Hem küçük iğne seçip hem de uç kısmının küt değil tam olarak inceltilmiş olmasına da özen göstermelisiniz. Çünkü iğne oyası yapımında düğüm teknikleri kullanılmakta. Buda iğne elverişli olmadığı vakit hem modelin güzel görünmesini sağlamamakta hem de düğümler karışmakta.

İğne oyası yapımında bir diğer ayrıntı da ipin pürüzsüz olmasıdır. Ne yazık ki bir çoğumuzun başına gelebilen bir olay lakin iğne oyasında oluşan bir pürüz oyanın gidişatını bozabilir. Ayrıca düğüm tekniği de çift kullanılmalıdır. Popüler olarak kullanılan iğne oyası modellerinden bahsedecek olursak; gül, lale, yonca, 3 boyutlu mum, püskül, boncuk, yaprak arpa çiçeği gibi iğne oyası modelleri yapılmakta.

Ayrıca iğne oyalarını sadece yazmalara işlemeyiz. Mendillere, hediyelik yemenilere, bebekler için yüz örtülerine veya ağız kenarı yakalık gibi kullanmakta olduğumuz aksesuarlar üzerine de iğne oyası işleyebiliriz. Bunun yanı sıra boyun fularları ve son zamanın popülaritesi olan saç içlerine takılan saç bantlarının kenarlarına da işleyebiliriz. Yani neyi nasıl güzelleştirme istediğimiz bize kalmış durumda. Bir öneri daha eğer iğne oyası öğrenmek istiyorsanız işin ehli birinden teknikleri ile öğrenirseniz öğrenmeniz daha kolay olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git