Düz Örgü Erkek Hırka Yapılışı - İğne Oyası - İğne Oyası


Düz Örgü Erkek Hırka Yapılışı

15 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 3.531 kez okundu.

Arka: Siyah renk ile 110 ilmek atalım ve 6cm eninde 1/1 lastik örgüden sonra düz örgüye geçelim. Düz örgü boyu 32cm olduğunda sırası ile 5cm hardal renk ile ve 5cm  ekru renk ile ördükten sonra kol kesimini 3-2-1 uygulayalım. Kol evi yüksekliği 23cm olana kadar ekru renk ile örmeye devam edelim ve ilmeklerimizi tek seferde kapatalım.

On: Siyah renk ile 60 ilmek atalım ve 6cm eninde 1/1 lastik örgüden sonra ön 22 ilmeği yaka için 1/1 lastik devam ederken, kalan 38 ilmeği düz örgü yapalım. Düz örgü boyu 32cm olduğunda hardal rengi ile örmeye başlayalım. Hardal rengine geçtiğimiz sırada düz örgü ile lastik örgü arasında kalan ters örgüden artırmalarımıza başlayalım. Her 8 sırada bir 16 kere 1er ilmek artıralım. Hardal renk ile 5cm ördükten sonra ekru yün ile devam edelim ve 5cm olduğunda kol kesimini 4-2-1 uygulayalım. Kol kesimi ile birlikte V yaka için kesmemiz gereken ilmekleri de aynı zamanda yaka lastiğine aktararak devam edeceğiz.

Yaka kenarından artırma; Ekru ile lOcm ördükten sonra her 4cm de bir 4 defa düz ilmekten 1 ilmeği lastik örgü olarak devam edelim. Kol evi yüksekliği 25cm olduğunda 27 düz örgü omuz ilmeği + 44 1/1 lastik yaka ilmeği vardır. Omuz ilmeklerimizi kaparken, yaka ilmeklerini arka yakaya döndürebilmek için lOcm daha örelim ve tek seferde kapatalım. Diğer ön parçayı aynası olarak hazırlayalım.

Kol: Siyah yünümüz ile 50 ilmek başlayalım ve 1/1 lastik örelim. Lastik örgü boyu 12cm olduğunda düz örgüye geçelim. Düz örgü boyu lOcm olduğunda her iki yandan her 4cm de bir 8 defa 1er ilmek artıralım. Aynı zamanda, düz örgü boyu 34cm olduğunda 5cm hardal ve 5cm ekru renk ile ördükten sonra kol kesimini her sıra başında 2 ilmek eksilterek uygulayalım.

Dikiş: Beden yan ve kol altı dikişlerini yapalım. Kolları kol evlerine yerleştirelim. Her iki önden çıkan yaka parçalarını ilmek ilmeğe tutturduktan sonra arka yakaya dikelim.

 

erkek hırka modeli şema

erkek hırka modeli

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git