Dut Ponpon Hırka Yapılışı - İğne Oyası - İğne Oyası


Dut Ponpon Hırka Yapılışı

24 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 2.661 kez okundu.

Arka: Her dut arasından 1 ilmek alarak 17 ilmek – 16 ponpon görüntüsü – attıktan sonra Punk beyaz ip ile birleştirerek 2 kat ip kullanalım. Örgünün sıkı olması için ilk ve son ilmekler hariç tüm ilmekleri 2 ilmeğe artıralım. Sıra başlarındaki ilk ilmeği aynı dut aralığmdaki ip ile örelim. Bu şekilde 30cm haraşo ördükten sonra kol evi için her iki yandan l’er dut eksiltelim. Kol evi yüksekliği 20cm olunca ilmekleri kapatalım.

Ön: Her dut arasından 1 ilmek alarak 9 ilmek-8 ponpon görüntüsü – attıktan sonra Punk beyaz ip ile birleştirerek 2 kat ip kullanmaya başlayalım. Örgünün sıkı olması için ilk ve son ilmekler hariç tüm ilmekleri artırarak 2 ilmek yapalım. Sıra başlarındaki ilk ilmeği aynı dut aralığmdaki ip ile örelim. Bu şekilde 30cm haraşo ördükten sonra kol evi için yandan ler dut eksiltelim. Örgü boyu 40cm olduğunda yaka için sıra başında önce 2 sonra 1 dut eksiltelim. Kol evi yüksekliği 20 cm olunca ilmekler kapatılır.
Kol: Her dut arasından 1 ilmek alarak 9 ilmek attıktan sonra Punk ile birleştirerek 2 kat ip ile ters örgüye başlayalım. Örgünün sıkı olması için ilmekleri ördükten sonra sol şişe alıp tekrar örelim. Kol artırması için bir yandan 3 diğer yandan 4 olmak üzere toplam 7 dut artıralım. Bu şekilde 40cm ördükten ilmekleri kapatalım. Vanilya kokulu siyah yünümüz ile kol ağzına, her dut arasına 4 zincir çekip üzeri 4 tırabzan ile dolduralım. Katlı görünüm için sonraki sıralarda iki tırabzan bacağının arasından arkadan batıp önden diğer aradan tekrar arkaya batarak tırabzanı yapalım. 3 kat çizgisi – 4 sıra tırabzan ile tamamlayalım.

Dikiş: Yan ve omuz dikişlerini yapalım. Kolları kapatarak kol evlerine dikelim. Tüm beden çevresine 1 sıra tırabzan+1 sıra sık iğne geçelim. Sık iğneyi yaparken ilmeği tırabzanın üst sırasındaki zincir görünümün sadece arka gözüne batarak yapalım.

saçaklı iple hırka şema

saçaklı iple hırka

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git