Çift Kullanımlı Hırka Yapılışı - İğne Oyası - İğne Oyası


Çift Kullanımlı Hırka Yapılışı

17 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 2.107 kez okundu.

Beden: gri renk ile 174 ilmek atalım ve pirinç örgü başlayalım. Örgü boyu 19cm olduğunda her iki yandan 4 er ilmek kol için artırma yapalım. Kol artırmasından sonraki örgü boyu 28cm olduğunda ilave edilen 4er ilmeği kapatalım ve 19cm daha 174 ilmek ile ördükten sonra bir defada keserek bitirelim.

Yaka: yünümüz ile 47 ilmek haraşo örmeye başlayalım. Bir kenarındaki ilk 2 ilmeği yaka kenar kısmı olarak düz örgü yürütelim. Bu şekilde 190 haraşo sırası ördükten sonra ilmekleri bir defada keserek bitirelim.

Kol lastiği: Kol ağzından 46 ilmek çıkaralım ve 6cm haraşo örüp ilmekleri bir defada keserek bitirelim.

Dikiş: Ördüğümüz beden parçasını işaretli yerden ikiye katlayarak 19cm uzunluğundaki yan dikişlerle birlikte kol ağızlarını dikelim. Yani, A noktasını diğer A noktasının üzerine ve B noktasını diğer B noktasının üzerine getirelim. Haraşo yaka parçasını bedenin arka tarafında, yan dikişlerden 22cm sonradan başlayarak yaka etrafına tutturalım. Haraşo parçanın 2 ucundaki 36 şar haraşo sırası öne, kalan 118 sıralık parça yaka tarafına yedirilerek dikilir. İstenilirse, ön ortada iki haraşo parçasını üst üste getirerek üzerine 2 düğme dikilir.

iki yönlü hırka şema

iki yönlü hırka

iki yönlü hırka1

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git