Ajur Örgülü Artırmalı Turuncu Hırka Modeli Anlatımlı - İğne Oyası - İğne Oyası


Ajur Örgülü Artırmalı Turuncu Hırka Modeli Anlatımlı

8 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 2.322 kez okundu.

Bu modelde kullanılan ajurun yapılışı 4 ilmek düz örgü, 1 ilmek artır, 1 ilmek eksilt şeklinde tekrar edilerek yapılıyor.

Sağ ön 40 ilmekle başlanıyor. Yaklaşık 40 cm kadar ördükten sonra, yani koltuk hizasında ajur örgüye geçilir ve 20 cm kadarda ajur örgüyle devam edilir.

Sol önde 0 cm ile başlanır ama ajur ile başlanır. 40 cm kadar ajur sonrası 20 cm düz örgü ile tamamlanır. Bu parçaya düğme için delik bıraklır.

Ajurlu turuncu hırkanın arka kısım 60 ilmek ve ajur örgü ile başlanır. 25 cm kadar ajur örgüye devam edip 25 cm de düz örgü ile devam edilir.

Kollar için 46 ilmekle başlanır. Sağ kol düz örgüyle başlar ajurla devam edilir, sol kol ise ajur ile başlanıp düz örgüyle devam edilir.

Ajurlu-Artırmalı-Turuncu-Hırka-Anlatımlı

Ajurlu turuncu hırka önler arka parçaya omuzlardan dikilerek birleştirilir. Daha sonra kollar yanlarında yırtmaç bırakılacak şekilde birleştirilip gövde kısmına eklenir.  En son olarakta koltuk altından aşağı kadar olan kısım 15 cm kadar yırtmaç kalacak şekilde eklenir. Düğme eklenerek ajurlu turuncu hırka tamamlanmış olur. Nemli bezle ılık ütü yaparak şeklinin oturmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git