Saç Örgü Erkek Snood Yapılışı - İğne Oyası - İğne Oyası


Saç Örgü Erkek Snood Yapılışı

21 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.900 kez okundu.

Desen açıklaması;

D:düz T:ters örülecek ilmekleri gösterir. Saç örgü 6/5: 5 ilmek (DDTDD), 2 uçlu bir şişe alınarak örgünün önünde bekletilir. Sıradaki 6 ilmek (DDTDDT) şeklinde olmasına rağmen (TDDTDD) olarak örülür sonra yardımcı şiş üzerindeki ilmekler olduğu gibi yani (DDTDD) olarak örülür. Saç örgü sonunda lastik örgü dokusu bozulmamış olur.

4/3 saç örgü: 3 ilmek (DTD), 2 uçlu bir şişe alınarak örgünün önünde bekletilir. Sıradaki 4 ilmek (DTDT) şeklinde olmasına rağmen (TDTD) olarak örülür sonra yardımcı şiş üzerindeki ilmekler olduğu gibi yani (DTD) olarak örülür.

Snood

Açık kahverengimiz ile 180 ilmek atarak başlayalım. Desenimizi 1 ters/2 düz olarak döşeyelim, ikinci sıra örgümüzü ise TDDTDDT+6/5 saç örgü işlemini 10 defa tekrarlayalım. Saç örgü ilmeklerini 12 sıra ara ile çaprazlayarak, verilen şemaya göre oluşturalım. Örgünün 4. burgu sırasında yani yaklaşık 28cm sonra, 2 düz olan ilmeklerin hepsini iki ilmeği bir örerek 1 düz ilmek elde edelim. Şişte 120 ilmek kalmıştır. Devamında örgümüzü TDTDT+4/3 saç örgü yapalım ve aynı işlemi 10 defa tekrarlayalım. Örgü boyu 45 cm olduğunda tüm ilmekleri bir defada keserek bitirelim.

erkek snood

erkek snood şema

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git