Kurt Desenli Parmaksız Eldiven - İğne Oyası - İğne Oyası


Kurt Desenli Parmaksız Eldiven

Beyaz, gir ve kahverengi olmak üzere 3 rengin kullanıldığı bu kurt desenli parmaksız eldiven, parmaklarınızı kullanmaya devam etmek olsanızda bileklerinizi ısıtmak için gerçekten lazım olan bir aksesuar. Bitmiş hali uzunluğu 17 cm ve el çevresi yaklaşık 19 cm.  4(mm) kalınlığında tığ kullanılarak örülüyor.

30 zincir ile başlanan eldivende, dönerek devam edileceği ve dikişsiz bir eldiven olacağı için geçiş yaparken dikkatli olmak gerekir. Zincirin üzerine 1 sıra ördükten sonra, kahverengi ip örgüye dahil edilerek, birer sıra arayla kahverengi ve gri örmeye devam edilir.

3-6. sıralar arasında yine gri rengi kullanılır. 7. Sıradan itibarentikli desenine başlanır.  Deseni fotoğraftan takip edebilirsiniz. 7. Sıranın sonunda son 5 ilmeği örmeden, açıklık bırakacak şekilde bırakın, böylece baş parmağın çıkacağı boşluğu oluşturmuş olursunuz. Kurt desenli parmaksız eldiven gerekli yerlerde renk geçişleri yapılarak gri, beyaz ve kahverengi kullanarak desen tamamlanır.

Kurt Desenli Parmaksız Eldiven Deseni

Kurt Desenli Parmaksız Eldiven Deseni

Kurt deseni tamamlandıktan sonra 6 sıra gri örüldükten sonra, tekrar kahverengi iple bir sıra devam edilir. Toplamda 22 sıradan oluşan parmaksız eldivenin, diğer tekini örerken simetrik olarak ördüğünüze dikkat etmenizi hatırlatmak isteriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git