Kapüşonlu Bebek Hırkası Nasıl Yapılır? - İğne Oyası - İğne Oyası


Kapüşonlu Bebek Hırkası Nasıl Yapılır?

Merhaba Anneler,

Bugün sizlere yapımı oldukça kolay ve kullanışlı olan kapüşonlu bebek hırkası yapımını tarif edeceğim. Bu tarifte haraşo örgü tekniğini kullanacağız. Hepimizin bildiği gibi örülmesi en kolay olan tekniktir. Kapüşonlu bebek hırkası için kullanımı da bir o kadar rahattır. Sizlere tavsiyem renkli iplerden yararlanın veya ebruli ip dediğimiz farklı tonlarda renklerin tek bir ipte buluştuğu güzel yün iplerden kullanabilirsiniz.

Malzeme olarak Tulip Japan marka 18 cm düz şiş, nako yün ip ( dilerseniz yünlü iple de yapabilirsiniz ama modeliniz görünmeyebilir)

Kapüşonlu bebek hırkası için ilk olarak 70 ilmekle hırkanın bir kanadını yani gövdenin bir kanadını örmekle başlayın. Beden boyu 27 santim olunca kollar için 3 er ilmek keserek devam edersiniz. Kol ilintisini yapmayı unutmayın. Beden boyu toplamda 47 santim olmaktadır.

Kollara 35 ilmekle başlayın. 5 santim bittikten sonra her ilmek için birer ilmek artırmanız gerekmektedir. Bu şekilde yukarıya doğru genişlemelidir. 27 santim bittikten sonra kol oyuntusu için beden boyunda yaptığımız gibi 3 santim içeriye girmek durumundayız.

Kapüşon yaparken de 65 ilmekle başlamanız gerekmektedir. 25 santimden sonra ilmekler ortalanır bundan sonra ise ortadakinin bir sağından bir solundan örülmeye devam edilmektedir. 3 ilmek kalası bırakılıp enseyle birleştirilir. Çocuğunuz için unutulmayacak bir anı bırakmak işte bu kadar kolay hanımlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git