İğne Oyası İle Havlu Kenarı Yapılışı - İğne Oyası - İğne Oyası


İğne Oyası İle Havlu Kenarı Yapılışı

havlu_kenari_cicekli_igne_oyasiHavlularınızı sadelikten kurtaracak olan iğne ovaları, çekici ve hoş gözüken görüntü ortaya çıkarmaya yardımcı olur.

Bu sayede beyaz ve sade olan havlunuz üzerinde ki yapacağınız iğne oyaları ile havlunuz daha canlı ve daha hareketli bir görünüşe sahip olacaktır. Bu nedenle iğne oyasını her kumaşta kullanırken havlu kenarlarına da iğne oyalarıyla süslemeyi unutmamız gerekiyor.

            İğne oyası havlu yapılışı ile sizlerde evde kullanmadığınız pek çok havluları süsleyerek daha çekici bir hale dönüştürmeye sahip olacaksınız. İğne oyası ile havlu kenarı yapımına geçecek olur isek şu şekilde yapılış sırasını açıklayabiliriz,

Havlu kenarına bir dizi zürafa geçmeliyiz. Daha sonra sekiz sıra kaya yaparak aralarında 10 zürafayı tekrar geçmeliyiz. Sırayla bu adımları uyguladıktan sonra bir zürafa yapıp ardından tekrar pırpır yapıyor ve bu adımı beş defa tekrarlıyoruz. Bu adımı uygularken yandan her iki kenarı arttırmayı unutmamanız gerekecektir.

Ters düğüm atarak sol kısıma geçiş yapıyoruz. Aynı şekilde kenarlardan arttırmaya devam etmemiz gerekecek. Örneğimizi ters çevirerek kenar kısımdan üç adet zürafa geçiyoruz.  Ters düğüm eşliğinde tekrar baş kısıma geçiyoruz. Aynı işlemi sürekli olarak tekrarlamakta bir taraftan da pır pır attırmaya devam ediyoruz. Bu işlemi toplam 9 sıra yaptıktan sonra tutturuyoruz. Tutturmamızın ardından arttırma tekniğine başvurmadan zürafaların bitesiye kadar yapmamız gerekecektir.

En son işlemimizde alt taraf ilk öncellik olmak kaydıyla her tarafa pır pır atmaktayız. Alt kısıma kadar zürafa yaptıktan sonra örneği ters çeviriyoruz. Bu sayede adımlar sürekli olarak yineleyerek iğne oyası havlu kenarlarımızı bitiriyoruz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git