İğne Oyası Arttırma Tekniği Nasıl Yapılır - İğne Oyası - İğne Oyası


İğne Oyası Arttırma Tekniği Nasıl Yapılır

renkli-iğne-oyası-masa-örtüsü-örnekleriGünümüzün dikkat çeken örgü teknikleri arasında iğne oyası yer almaktadır. Fakat iğne oyasının yanı sıra bayanların en çok zorlandığı konuların başında arttırma işlemleri gelmektedir.  Bayanlara özel göstereceğimiz arttırma teknikleri sayesinde iğne oyası arttırma nasıl yapılır kolay bir şekilde öğreneceklerdir.

Peki iğne oyası arttırma tekniği nasıl yapılır ?

Arttırma tekniğine başlarken zürafa yaparak içerisine iki adet ufak boyutlarda kirpik yaparak başlanmalıdır. Fakat kirpik boyu iğneden geçecek şekilde olması gerekir. İki adet yapıldıktan sonra başa ve ortaya olmak kaydıyla iki defa batırıyoruz.

Model ortadan başlayacağı için dönüşümüzü bir kabul ederek başa dönüyoruz. Aynı işlemi yan taraftakine de uygulayarak başa 2 sona 2. Başa 2 derken oyamızı tamamlama evresine geçiş yapacağız. Tekrar geçişimizi bir kabul ederek başa dönüyoruz. Bu işlem sürekli olarak tekrarlanacaktır.

Kumaşın boyutuna göre sizlerde oyalarınızı ayarlayarak yapabilirsiniz. Orta kısımda oyalarımızı birer birer işlememiz gerekecektir. En son aşamada son ilmiğin içerisine iki defa olmak şartıyla batırıp sıkıştırmamız gerekiyor.

Oya işleminin bitmesinin ardından makas yardımı ile keserek oyamızı tamamlamış oluyoruz. Bu Sayede oya arttırma tekniğini bilmeyen kişiler rahatlıkla yukarıda belirttiğimiz adımlar üzerinden giderek arttırmalarını yapabilirler.

Oya arttırmak isteyen kişiler istedikleri adet oyaları teknik vasıtası yardımı ile rahatlıkla arttırmakta ve oya örme işlemlerini tamamlamaktadır. Bu sayede ortaya oldukça hoş bir görüntü çıkacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git