Havlu Kenarı Örnekleri - İğne Oyası - İğne Oyası


Havlu Kenarı Örnekleri

Kadınların bir numaralı uğraşıdır her şeyi süslemek. Onların yaradılışında her şeyi güzel görmek ve göstermek yer almaktadır. İlk olarak kendilerini ve daha sonra da çevrelerindeki şeyleri güzelleştirmeye bayılırlar. Elbette ki evlerinde de aynı süsü ve güzelliği görmek isterler. İşte bu yüzdendir ki geçmişten günümüze bir gelenek olarak gelmiş el işi dediğimiz oyalar, danteller, örgüler hiç bir zaman popülerliğini yitirmemiştir. Günlük en çok kullandığımız şeyler arasında gelen havlulara da işleme ören hanımlarımız bu konuda baya piyasa yapmış durumdalar. İşte bu yazımızda sizler için kullanışlı, yapımı kolay, yıkaması ve ütülemesi kolay havlu kenarı motiflerini inceleyeceğiz. 50 numara polyester ip kullanılan havlu kenarı motifleri farklı renk ve çeşitlerde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle çeyizlerin gelin veya damat bohçalarının vazgeçilmezi en şık havlu kenarı motiflerini resim galerimizde bulabilirsiniz. Günümüzde iğne oyasının rağbet görmesiyle bu alanda yeni trend iğne oyası havlu kenarı motiflerine doğru kaymıştır. Dilerseniz hep birlikte havlu kenarı motiflerine şöyle bir göz atalım.

Yapımı biraz zahmetli olsa da hanımların gözdesi şık ve narin durduğu için dantel havlu kenarlarından yanadır. Özellikle beyaz renk havlularınız için son derece masum ve saf görünecek dantel havlu kenarını tercih edebilirsiniz.

Bir diğer havlu kenarı motifi ise ponpon motiftir. Ponponların yapımı oldukça kolay alıştıktan sonra yapmanız hızlanacaktır. Havlunuzun renklerini harmanlayarak güzel görünümler elde edebilirsiniz.

İğne oyası motifleri son derece ağır durmakta ve gerçekten havlulara çok yakışmaktadır. İğne oyasını gözünüzde çok büyütmeyin belli teknikleri kavradıktan sonra bunun da yapımı oldukça kolaydır.

Kanaviçe dediğimiz nakış süslemeli havlular da çeyiz havluları için oldukça şık durmakta ve asil göstermektedir. Kumaş kasnaklarıyla yapılan bu motifler yıllar geçse de asla bozulmazlar ve kullanımları oldukça kolaydır. Özetle bu yılın modası havlu kenarı motiflerini inceledik umarım yardımcı olmuşuzdur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git