Dantel Örgü Modelleri - İğne Oyası - İğne Oyası


Dantel Örgü Modelleri

Dantel örgüler hayatımızın her alanında bizlere yardımcı olan minik kurtarıcılarımız olmuşlardır. Ev süslemeden takıya, eldivenden kıyafete birçok mecrada rahatlıkla kullanabileceğimiz dantellerin her geçen gün kullanım alanı genişlemekte ve artmaktadır. Sizlerle bugün dantelleri nerelerde kullanabileceğinizi ve ne şekilde evinize veya kendinize uyarlayabileceğinizi bir nebze olsun anlatmak isteriz. Öncelikle belirtmek gerekir ki dantel deyip geçilmemeli ve dantelin binlerce çeşidinin olduğu bilinmelidir.

Ev dekorasyonunda kullanılan dantel örgü modellerini kısaca sıralayacak olursak: salon takımları, sehpa örtüleri, vitrin örtüleri, yemek odası takımları ve ayrıca perde olarak bile kullanılan dantel örgü modelleri bulunmaktadır. Bunlara en güzel örnek Fransız dantel dediğimiz nadide bir dantel çeşidi olacaktır. Peçetelik, önlük gibi mutfak setleri, fiskos örtüsü, yatak örtüsü olarak da kullanılan birçok şık dantel örgü çeşiti bulunmaktadır. Ayrıca banyoda havlu kenarı gibi objelerle kullanılan dantel örgüler ayrıca banyo takımlarında da yine çok tercih edilen dantel örgü modelleri arasındadır.

Kıyafet olarak ise yeni moda dantel örgü elbiseler, eldivenler, bereler gibi aklınıza gelebilecek her türden alanda kullanılan dantel modelleri bulunmaktadır. Şu sıralar revaçta olanlardan bazıları ise şal ve takı alanında kullanılan dantel modelleridir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git