Bayan Boyunluk Yapılışı - İğne Oyası - İğne Oyası


Bayan Boyunluk Yapılışı

atki ve bere takimi

Günümüzün en çok kullanılan aksesuarları şala alternatif olarak tasarlanan boyunluk kötü hava şartları için kullanılması gereken ideal ürünler arasında yer almaktadır.

Görünüşünün şık olmasının yanı sıra sıcak da tutması boyunluğunun önemini bir kat daha arttıran nedenler arasındadır. Sizlere kolay boyunluk yapımını sırayla adımlar halinde anlatacağız;

Boyunluk yapımı sırası ile:

Öncellikle boyunluk yapmak için 32 ilmek ile başlamamız gerekiyor. Örgü boyu 70 cm ulaştığı anda ilmekler kesilerek bitirilmelidir. Başlama ve bitiş yerleri birbirleri ile dikilerek ortaya oldukça şık duran boyunluk hazırlanmaktadır.

İstenilen tonlarda iplikler kullanılabilir. Fakat ipliğin kalın olmasına dikkat edilmesi gerekir. Yoksa kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Boyunluk için orta kalınlıkta bir ip tercih etmenizde fayda var. Son derece basit olan boyunluk örgü ile sizler de sevdiğiniz insanlara kısa sürede kullanması için farklı farklı renklerden boyunluk yapabilirsiniz. Bu sayede mevsimsel değişimler ile birlikte yapmış olduğunuz boyunluğa oldukça fazla ihtiyaç duyulacaktır.

2015 yılında da en gözde ürünler arasında yerini alan boyunluk her yıl oldukça fazla ihtiyaç duyularak bay ve bayanlar tarafından kullanılmaktadır. Kısa sürede yapacağınız harika boyunluk modelleri ile kıyafetinize uyum sağlayacak bütünlüğü kolay yoldan elde edebilirsiniz. Hemen boyunluk yapmak adına işe koyulmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git