Bay ve Bayan Örgü Bere Yapılışı - İğne Oyası - İğne Oyası


Bay ve Bayan Örgü Bere Yapılışı

Kış mevsimi gelip çattı. Kış mevsimine uygun bere modelleri ile hem şık hem de korunaklı bir ihtiyacın karşılanmasına yardımcı olabilirsiniz. Günümüzün vazgeçilmez parçaları arasında ki yerini alan bere, hem bay hem de bayanlar için oldukça ihtiyaçlı ürünler arasında ki yerini almıştır.

Piyasada satılan ve oldukça yüksek fiyat istenen bereleri kendiniz yaparak her konuda tasarruf yapabilir ve kendi zevkinize hitap eden berelere kavuşabilirsiniz.

Dilerseniz kışın göz alıcı güzelliği ve dayanıklılığı ile ön plana çıkacak olan berelerinizin yapılışlarına bir göz atalım;

Bere yapımı sırasında istediğiniz renk tonlarını kullanabilirsiniz. Biz burada siyah bere yapımı için siyah, beyaz, mavi ip kullanacağız. Örgü işlemi sırasında 2+2 şeklinde örgü yapılmalıdır. Ardından iki adet farklı renklere sahip olan iplikleriniz ile ( biz beyaz ve mavi kullandık ) 4 cm şeklinde örülmelidir. Bere boyu 23 cm’ ye geldiği vakit ilmekler bir ilmeğin üzerine geçilerek bitilmesi gerekir.

Bere örgü işlemi bittikten sonra , en son aşama dikimdir. Berenin yan tarafları dikilerek kullanıma hazır bir hale getirilmektedir. Görüldüğü gibi oldukça şık ve bir o kadar da örgü aşaması pratik olan bereleri sizlerde deneyebilir ve ortaya çok güzel renk ve modellerden oluşan bereleri çıkartabilirsiniz. Bu sayede artık kış aylarında rahatlıkla kullanacağınız bereniz bir bereniz olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git