Bay Bayan Örgü Eldiven Yapılışı - İğne Oyası - İğne Oyası


Bay Bayan Örgü Eldiven Yapılışı

Hayvan-Motifli-Bayan-Eldiven-ModelleriÖrgü eldiven yapma her ne kadar zor bir süreç gibi gözükse de aslına bakılırsa son derece basit ve bir o kadar da eğlencelidir. İstediğiniz renklerde kolaylıkla örgü yaparak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örgü yapma tekniklerini öğrendikten sonra eldiven yapmak sizler için oldukça basit bir hale dönüşecektir. Örgü eldiven yapılışı;

            Örgü eldiven için nako iplik kullanılmalıdır. 36 İlmik atarak bir ter ve bir düz olarak örüyoruz. Toplamda 12 ilmiği baş parmağın olduğu kısım için öreceğiz. Parmağı uygun boylarda uç bölüme getirmemizin ardından önce iki ilmik daha sonra dört ilmek örmelisiniz.

Bu şekilde tekrar iki ilmek bir yere alıp, dört ilmek örmeliyiz. Aynı şekilde tekrar iki ilmek yere alıp üç ilmek örmelisiniz. Bu şekilde eksilterek ilmekleri rahatlıkla toplayabilir ve eldiveninizi hazır hale getirebilirsiniz. Bu sayede eldivenin baş parmağını tamamlamış olduk.

Diğer parmağımız ise serçe parmak .. Seçe parmağı örerken 14 ilmiğin olduğu kısımdan dört ilmek örmelisiniz. 17 ‘ lik ayırdığımız taraftan ise dört ilmek örüp , iki ilmek şişe arttırmanız gerekecektir. Toplamda 10 ilmek edecektir. Baş parmakta ördüğümüz gibi serçe parmağımızı da aynı şekilde örmemiz gerekecektir.

Aynı şekilde diğer parmakları da örerken, dört bir yandan arada iki ilmek arttırarak örmemiz gerekiyor. Her defasında aynı işlemi tekrarlayarak dört bir yandan iki ilmek arttırarak diğer parmaklarımızın örgü işlemlerini de bu şekilde tamamlayacağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git