Bay Bantlı Kazak - İğne Oyası - İğne Oyası


Bay Bantlı Kazak

8 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 1.820 kez okundu.

Ceketleri atıp, rahat bir hafta sonu yaşamak isteyen ailenizin yakışıklılarına bir kazak örün… Bu öyle bir kazak olsun ki, başka kıyafet aratmasın. Sabahki rahatlıklarını geceye de taşıyabilsinler. Kot ile olduğu kadar, kumaş bir pantolon ile, ya da bir potur ve yine bu yıl çok moda olan yün bir bere ile.. ışıldayan bir yumuşaklık, siz de örerken elinizden bırakamayacaksınız. Işı İti’nın 13 rengi de birbirinden ışıltılı.

Kalite: Bravo Işıltı: 5 x 100 gr

Bravo Ebru: 1 x 100 gr (siyah bantlar)

Şiş : 6.5 mm -12 mm

Örgü : Düz örgü

Ön: 12 mm şiş ve siyah yün ile 80 ilmek atılır. Işıltı ve 6.5 mm şiş ile düz örgü örülerek devam edilir. 40 cm olduğunda, soldan 34 ilmek ile siyah şeride başlanır, 8 cm sonra siyah şerit bitirilir. Işıltı ile 32 cm daha devam edilerek, tüm parça siyah yün ve aynı şiş ile bir defada kesilerek bitirilir.

Arka: 12 mm şiş ve siyah yün ile 80 ilmek atılır. Işıltı ve 6.5 mm şiş ile 80 cm düz örgü örülür, siyah yün ile bir defada kesilerek bitirilir.

Kol (iki adet): 12 mm şiş ve siyah yün ile 60 ilmek atılır. Işıltı ve 6.5 mm şiş ile devam edilir. 10 cm sonra kol arttırmaları başlar: 5 cm de bir, 8 defa iki yandan l’er ilmek arttırılır. 54 cm örüldükten sonra, siyah yün ile 6 cm daha devam edilir.

Toplam 60 cm’de kol bir defada kesilerek bitirilir.

Dikiş: 20 cm omuzlar dikilir. Sağ yan 25 cm kol evi ve etek ucunda 27 cm yırtmaç bırakılarak dikilir.

Bay Bantlı Kazak

Bay Bantlı Kazak

Bay Banlı Kazak Şema

Bay Banlı Kazak Şema

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git