2015 Erkek Örgü Atkı Yapılışı - İğne Oyası - İğne Oyası


2015 Erkek Örgü Atkı Yapılışı

2015-erkek-orgu-atki-yapilisi (4)Bayanların günlük yaşantıda oldukça önem verdikleri konulardan birisi de örgü çeşitleridir. Örgü örerek hem mevsime ayak uydurmakta hem de vakitlerini eğlenerek geçirmektedirler.

Eşine, dostuna ya da erkek arkadaşına atkı örmek isteyen kişilerin aradıkları adreste olduklarını söyleyebiliriz. Çünkü son derece basit bir kaç adım ile sizlere erkek atkının nasıl yapıldığını öğreteceğiz. Böylelikle sizlerde günün her anında basit bir kaç adım ile tamamlanacak olan erkek atkılarını örerek hazır hale getirebileceksiniz.

Erkekler için tasarladığımız erkek atkı yapılış aşamalarına başlayalım:

Öncellikle atkı örmeye başlarken 4932 renk nolu ipliği kullanmaktayız. Toplamda 56 adet ilmik ile başlanmaktadır. 0439, 5290 ve 10439 nolu iplikler ile sıralı adımlar eşliğinde iki şer sıra örerek diğer bir iplik numarası olan farklı renge sahip iplikle örgüye devam edilmelidir. Atkı boyu 106 cm olduğunda ise aynı renk iplikler ile örme işlemi devam edilmelidir.

Atkı boyu 122 cm geldiğinde ise iplikleri kesmeniz gerekecektir. Kullanmış olduğunuz tüm renkleri tekrar kullanarak atkı uçlarında püskül yapabilirsiniz.

Sizlere vermiş olduğumuz numaralı ipliklerin haricinde kendinizde dilediğiniz renklerde ki iplikleri kullanarak vermiş olduğumuz adımlar üzerinden giderek erkekler için tasarladığınız atkıları hazırlayabilirsiniz.

Yapılışı son derece kolay olan erkek atkı modelleri ile sizler de sevdiğiniz insanları mutlu edebilir ve kendi yeteneklerinizi konuşturabilirsiniz. Atkı yapımı için haydi kolları sıvamaya!

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.